|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| IP Rating: | IP44 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Voltage | AC100-240V, 50/ 60Hz |
| Power | 700W |
| LAMP | 600W LED |
| Lamp Life time | 50000 H |
| Working mode | DMX512/auto/sound/maste-slave |
| Lux | high CRI mode lumen output up to 31,000 lm |
| DMX channel | 36ch |
| Variable CTO | 2700K-7000K |
| Static gobo wheel: 1 static gobo wheel with 8 gobos Rotating gobo wheel: 1 rotating gobo wheel with 7 gobos, convenient replacment Color wheel: 1 color wheel with 6 colors Animation wheel: 1 animation wheel with outstanding water and flame effect, the effect disk can rotate and be replaced Prisms: 1pc 3-facet prism & 1pc 6-facets linear prism, both can rotate in either direction Frost: 2 different frost filters to create and improve the wash effect. They can be used independently and overlayed Motorized linear Iris |
|
| Beam Angle | 5°-55° |




Our Company