|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Item Name: | Kinetic Lifting Football Light RGB DMX512 Kinetic |
| Dimmer: | 0-100% Linear Dimming |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Kinetic Lifting Football Light RGB DMX512 Kinetic Light System For Concert| Voltage | AC 90/240V, 50/60HZ |
| Power | 100W |
| Winch lifting height | 1.5/3/6/9m |
| LED football | D21cm |
| Display | Colorful display |
| Channel | 18CH |
| Fall protection | Physical Braking, Electronics Protection |
| Installation | Vertical hoisting |
| Connectors | 3 Pin / 5 pin XLR connector in and out |
| Work permit temperature | -5-45 degree |
| Winch case material | Aluminum |
| Ball material | PE |
| Control way | DMX / software |
| Chip | EUROPE |
| Motor | Silence motor |
| Light source | RGB SMD LEDS |
| Manufacturing capacity | The biggest manufacturers in the industry |
| Quality | The most stable in the industry |
| Certificate | CE & ROHS |
| G.W | 10KG |


Feature:












