|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Item Name: | Xlighting Mirror Ball Kinetic Glass Ball Lights Ef |
| Dimmer: | 0-100% Linear Dimming |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
XLIGHTING Mirror Ball kinetic Glass ball lights Effect Dmx For Dj Club Party Disco Light | Voltage | AC 90/240V, 50/60HZ |
| Power | 150W |
| Winch lifting height | 1.5/3/6/9m |
| Ball size | 15/20/25/30/35/40cm |
| Display | Colorful display |
| Fall protection | Physical Braking, Electronics Protection |
| Installation | Vertical hoisting |
| Connectors | 3 Pin / 5 pin XLR connector in and out |
| Work permit temperature | -5-45 degree |
| Winch case material | Aluminum |
| Black spray | |
| Control way | DMX / software |
| DMX channel | 4ch |
| Motor | Silence motor |
| Manufacturing capacity | The biggest manufacturers in the industry |
| Quality | The most stable in the industry |
| Certificate | CE & ROHS &FCC &BIS |
Feature:







