|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Item Name: | Wedding Stage Recreation Items Kinetic Lights LED |
| Dimmer: | 0-100% Linear Dimming |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
wedding stage recreation items kinetic lights led disco tube light kinetic led| Voltage | AC 90/240V, 50/60HZ |
| Power | 100W |
| Winch lifting height | 1.5/3/6/9m |
| Ball size | 15/20/25/30/35cm |
| Display | Colorful display |
| Channel | 9CH |
| Fall protection | Physical Braking, Electronics Protection |
| Installation | Vertical hoisting |
| Connectors | 3 Pin / 5 pin XLR connector in and out |
| Environment temputure | Minus 10ºC~50ºC |
| Winch case material | Aluminum |
| Ball material | PE |
| Control way | DMX / software |
| Chip | EUROPE |
| Motor | Silence motor |
| Light source | High brightness SMD 5050 |
| Manufacturing capacity | The biggest manufacturers in the industry |
| Quality | The most stable in the industry |
| Certificate | CE & ROHS |
| G.W | 10KG |
















